Provident tango down! Prawomocnie!

Nie jest tajemnicą, że stopa rzeczywista pożyczki w Providencie przekracza ludzkie wyobrażenie i niejednokrotnie jest większa, niż kilkadziesiąt procent w skali roku. Firma Provident omija zakaz lichwy stosując różnego rodzaju opłaty, które w rzeczywistości mogą doprowadzić do ruiny nie tylko dłużnika znajdującego się trudnej sytuacji majątkowej, ale zwaliłaby z nóg nie jednego twardo stąpającego człowieka, który nagle potrzebował szybkiej pomocy finansowej.

Dla zobrazowania pożyczenie w Providencie kwoty 4200,00 zł oznaczało dla pożyczkobiorcy zwrot 9068,45 zł. Tak, to żadna literówka, taki jest koszt usług firmy Provident.  Na kwotę 9068,45 zł składa się kwota do wypłaty 4200,00 zł, koszt ubezpieczenia 840,00 zł, opłata przygotowawcza 453,60 zł, dodatkowa opłata przygotowawcza 151,20 zł, roczna stopa oprocentowania 983,46 zł (maksymalne odsetki ustawowe) i opłata za obsługę pożyczki w domu 2440,20 zł.

Jak widać zakaz lichwy jest fikcją i Provident wyzyskuje dłużników, tak samo jak lichwiarz, tyle tylko, że stosuje dodatkowe opłaty zamiast pobierania wygórowanego oprocentowania.

Niestety dłużnik nie może od kilku lat liczyć na zmiany ustawowe, a zatem sam musi bronic swoich interesów.

I tak zaczęliśmy batalię sądową z firmą Provident. Na dzień dzisiejszy prawomocnie pozbawiliśmy firmę Provident możliwości pobieranie opłaty za obsługę pożyczki w domu, co stanowi największe obciążenie kosztowe w pożyczkach oferowanych przez tę firmę. W toku jest sprawa następnego kosztu pożyczki tj. kosztu ubezpieczenia, który również naszym zdaniem był pobierany niezgodnie z prawem.

Mamy nadzieje, że jak skończymy z Providentem to pozostanie im tylko pobierania maksymalnego oprocentowania i niewielkiej zgodnej z zasadami rynkowymi opłaty za udzielenie pożyczki.

O dalszych losach batalii będziemy informować tuż po orzeczeniach sądowych.

Podobne wpisy

Liczba komentarzy: 3

  1. Milo

    Zuchy! Gratulacje. Oby tak dalej! Trzymam kciuki.

  2. Anonim

    a ofiar tej cwanej firmy jest miliony wiem bo jestem jedną z nich

Zostaw odpowiedź