Provident ponownie pokonany!

Tak jak obiecaliśmy informujemy, że w grudniu 2014 roku wyrokiem sądowym, który nie jest jeszcze prawomocny, Provident Polska został zobowiązany do zwrotu bezprawnie pobranej opłaty za obsługę pożyczki w domu.

W naszym przypadku będzie to już drugi wyrok (pierwszy jest już prawomocny), korzystny dla pożyczkobiorcy w starciu z lichwiarską firmą pożyczkową.

Przypomnieć również należy, że winnymi całej sytuacji, ucisku najuboższych przez lichwiarzy, są nasi posłowie, którzy uchwalili nową ustawę o kredycie konsumenckim w 2011 roku zapominając przenieść ze starej ustawy z 2001 roku art. 7a, który skutecznie ograniczał działalność firm lichwiarskich w tworzeniu różnego rodzaju dodatkowych opłat. Przepis ten ograniczał łączną kwotę wszystkich dodatkowych kosztów do 5% udzielonego kredytu konsumenckiego.

Możemy dodać, że w procesie sądowym pomocne były nasze doświadczenia z procesów o tzw. polisolokaty, gdyż argumentacja jest podobna, a nadto warto zgłębić ustawę o kredycie konsumenckim oraz mało znaną ustawę dotyczącą ochrony konsumentów (i nie chodzi tutaj o ustawę o ochronie konkurencji i konsumentów).

Pomocna jest także decyzja częściowa Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o numerze RWA-33/2013 z dnia 20 grudnia 2013 roku.

Podobne wpisy

Liczba komentarzy: 8

 1. Anonim

  Na podstawie tego wyroku kazdy otrzyma zwrot nienależnie pobranej kwoty?

 2. bankrut

  A jeśli wziąłem u nich pożyczkę 03.01.2015 ? To co i jak teraz zrobić ?

 3. anonim

  No właśnie,co z tymi którzy wzięli w 2014 i dalej? I zapłacili juz opłaty za obsługę domowa.

 4. mel_aska

  a co z pożyczkami w Profi Credit, gdzie pożyczając 12tys trzeba oddać 39tys? to jest dopiero lichwa i nikt się tym nie interesuje niestety :/

  • Grzegorz Prigan

   od tej firmy można tak samo odzyskać nadpłaconą pożyczkę, proszę do nas napisać wroclaw@laurifer.pl a postaramy się pomóc.

Zostaw odpowiedź